Zabiegi pielęgnacji twarzy

Każda twarz wymaga indywidualnie ustalonej i zaplanowanej pielęgnacji w zależności od typu cery, pory roku i indywidualnych potrzeb Klienta. Pracujemy na kilku znanych markach m.in. Arkana i Sothys wybierając te preparaty do zabiegów, które według nas dadzą najlepsze efekty. Staramy się być na bierząco z nowościami, które dopiero wchodzą na rynek. Jednak ze względu na ich mnogość, najpierw dokładnie je sprawdzamy, a dopiero później oferujemy naszym Klientkom i Klientom. W naszej ofercie znajdą sie zabiegi dla każdego typu cery. Począwszy od zabiegów nawilżających poprzez regulujące, wyciszające i złuszczające po zabiegi bankietowe i odżywcze o dość mocno rozbudowanych procedurach zabiegowych z dużą ilością kosmetyków najwyższej jakośći z wieloma składnikami aktywnymi.
W naszym gabinecie na stałe współpracujemy z lekarzem medycyny estetycznej. Połączenie tych dwóch dziedzin daje najlepsze efekty, a zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy zabiegami pielęgnacyjnymi a zabiegami medycyny estetycznej wydobywa ze skóry to, co w niej najpiękniejsze.

Zabiegi nawilżające

są zabiegami, które powinniśmy wykonywać przez cały rok. Bez względu na rodzaj cery, wiek czy płeć. Właściwe nawiżenie skóry zapewnia jej promnienny i zdrowy wygląd, właściwe napięcie i wygładzenie płytkich zmarszczek.

Wskazania do zabiegu:

cera przesuszona odwodniona, poszarzała, po długotrwałej emisji na słońce i/lub wiatr, przed planowanymi wakacjami i zabiegami z zakresu medycyny estetycznej w celu przygotowania skóry.
Zabiegi całoroczne.
Dla Kobiet i Mężczyzn
Bez ograniczeń wiekowych

Przeciwwskazania:

Aktywny trądzik
Alergia na któryś ze składników
Przerwana ciągłość naskórka

Zabiegi łągodzące

stosowane na wrażliwą lub podrażnioną cerę. Jako zabiegi wyciszające na skórę z zaczerwienieniami, po zbyt agresywnych zabiegach lub kosmetykach. Przeznaczony zarówno dla Kobiet i Mężczyzn. Zabiegi całoroczne.

Wskazania do zabiegu:

Zaczerwiniona, rozognina cera z licznymi naczynkami, z zachwianą barierą hydrolipidową po intensywnych zabiegach kosmetycznych lub estetycznych
Zabiegi całoroczne.
Dla Kobiet i Mężczyzn
Bez ograniczeń wiekowych

Przeciwwskazania:

Aktywny trądzik
Alergia na któryś ze składników

Zabiegi liftingujące/bankietowe

przeznaczone są do cer dojrzałych z widocznymi objawami starzenia się skóry. Poprawiają napięcie powierzchniowe skóry przez co staje się ona napięta i bardziej jędrna. Dając widoczne efekty młodszej skóry.

Wskazania do zabiegu:

Skóra pozbawiona jędrności, z widocznymi zmarszczkami i oznakami starzenia. Pojedynczy Zabieg może być stosowany jest jako zabieg “bankietowy” przed nałożeniem makijażu.
Zabiegi całoroczne.
Dla Kobiet i Mężczyzn
Bez ograniczeń wiekowych

Przeciwwskazania:

Aktywny trądzik
Alergia na któryś ze składników
Zbyt mocno podrażniona skóra z naruszoną ciągłościa i mikrouszkodzeniami naskórka

Zabiegi przeciwtrądzikowe i regulujące

skóra trądzikowa od dawna przysparza wielu problemów i niedogodności, najczęsciej jest ona połaczona z cerą tłustą lub mieszaną. Są to szczególnie trudne w pielęgnacji skóry. Do niedawna trądzik był domeną osób młodych, obecnie dotyka on różnych grup wiekowych. Często przyczyną zmian trądzikowych są choroby, które zaburzają gospodarkę hormonalną.

Wskazania do zabiegu:

cera tłusta, mieszana, ze zmianami trądzikowymi i rozszerzonymi porami
Zabiegi całoroczne (poza nielicznymi z fotoczułymi składnikami)
Dla Kobiet i Mężczyzn
Bez ograniczeń wiekowych

Przeciwwskazania:

Alergia na składniki
W czasie terapii retinoidami lub bezposrednio po jej zakończeniu

Zabiegi kwasami

w zależności od dysfuncji skóry lub celu jaki chce osiągnąć Klientka/Klient kwasy dobierane są indywidualnie. Mamy w naszej ofercie kwas migdałowy, salicylowy, glikolowy, pirogronowy, azeloglicyna w różych stężeniach.

Wskazania do zabiegu:

Skóry dysfunkcyjne, ze zmianami trądzikowymi, rozszerzonymi porami, tzw. Cera palacza, poszarzała, widoczne fotostarzenie sie skóry.
Zabiegi w wiekszości wykonywane są od jesieni do wiosny
Dla Kobiet i Mężczyzn
Bez ograniczeń wiekowych

Przeciwwskazania:

Przerwana ciągłość naskórka, świeże blizny pooperacyjne, alergia na składniki. W czasie terapii retinoidami lub bezposrednio po jej zakończeniu W zależności od rodzaju kwasu istnieją dodatkowe przeciwwskazania.
Zabieg wykonywany jest po szczegółowym wywiadzie z Klientką/Klientem.

Zabiegi złuszczające i odmładzające

przeznaczone są dla cer dojrzałych lub cer z widocznymi bliznami. Głębokie złuszczenie naskórka powoduje spłycenie zmarszzcek i blizn oraz poprawia napięcie skóry. Zarówno zabieg PQ Age jaki J Evolution wymagają świadomej,pisemnej zgody Klienta.

Wskazania do zabiegu:

Redukcja blizn,spłycenie i skrócenie zmarszczek, przeznaczony dla cer starzejących się Niektóre zabiegi wykonywane są od jesieni do wiosny
Dla Kobiet i Mężczyzn
Bez ograniczeń wiekowych

Przeciwwskazania:

Przerwana ciągłość naskórka, świeże blizny pooperacyjne, alergia na składniki. Zabieg wykonywany jest po szczegółowym wywiadzie z Klientką/Klientem.

Zabiegi odmładzające na bazie retinolu

substancja aktywna, retinol w kosmetyce oznacza czystą witaminę A, jest ona często stosowana jako substancja aktywna, przeciwstarzeniowa i pobudzająca komórki do odnowy.

Wskazania do zabiegu:

Skóra z widocznymi zmarszczkami, mało jędrna, poszarzała, z przebarwieniami
Dla Kobiet i Mężczyzn
Dla cer dojrzałych
Zabiegi Retix C, Revinol i Reti Fusion wykonuje się w okresie od jesieni do wiosny ze względu na fotoczułość produktów

Przeciwwskazania:

Przerwana ciągłość naskórka, świeże blizny pooperacyjne, alergia na składniki.
Producenci kosmetyków z Retinolem zazwyczaj konkretnie określają maksymalną możliwą ilość zabiegów.
Witamina A kumuluje się w skórze, dlatego należy ściśle przestrzegać maksymalnych dawek.

Podologia

Coraz więcej osób skarży się na problemy ze stopami. Czasem problem tkwi w niewłaściwej pielęgnacji. W takiej sytuacji wystarczy prawidłowo wykonywać pedicure i poduczyć Klienta o właściwej pielęgnacji domowej, odpowiednim doborze kosmetyków pielęgnacyjnych z których większość można zakupić w gabinecie. Jednak, gdy problem jest bardziej skomplikowany często do pracy musi przystąpić podolog lub podochirurg. W ręce podochirurga oddaję Pacjentów w ostateczności, dopiero po wyczerpaniu wszystkich dostępnych metod podologicznych. Z ogromną skutecznością likwiduję problem z wrastającymi paznokciami, z brodawkami czy odciskami. Opiekuję się Pacjentami w czasie terapii przeciwgrzybicznych, nadzoruję ich przebieg i na bieżąco kontroluję progres. Na stałe współpracujemy z podochirurgiem, jednak gdy zaistnieje potrzeba jakiejkolwiek innej konsultacji, mamy możliwość umówienia takiej wizyty u każdego specjalisty.

Pedicure leczniczy

w zabiegu podologicznym prócz podstawowej pielęgnacji stóp, podobnej jak przy zabiegu kosmetycznym, zajmujemy się pielęgnacją stóp dysfunkcyjnych. W początkowej fazie zabiegu podolog określa rodzaj i nasilenie dysfunkcji oraz planuje terapię na podstawie wywiadu oraz oględzin. Niektóre zmiany można usunąć mechanicznie w czasie pedicure (nagniotki, odciski, modzele), ale są też takie które wymagają dłuższego czasu leczenia, często dodatkowego zaopatrzenia podologicznego lub konsultacji lekarskiej.

Usuwanie odcisków

poprzez dłutowanie miejsca zmienionego chorobowo. Po wykonaniu zabiegu konieczne jest zaopatrzenie Klienta w odciążenie i kolejna wizyta kontrolna.

Usuwanie modzeli

mechaniczne usunięcie nadmiernie zrogowaciałego naskórka. Konieczne jest stosowanie odciążenia lub przygotowanie ortezy indywidualnej, a w niektórych przypadkach wkładki ortopedycznej w celu przywrócenia właściwego obciążenia stopy co będzie przeciwdziałało nawrotom.

Korekta wrastających paznokci, klamry

wrastające lub wkręcające się paznokcie to bardzo bolesna dolegliwość. Wymagająca właściwej pielęgnacji w gabinecie oraz często założenia odpowiednio dobranej klamry podologicznej. Proces powrotu do stanu sprzed zmian wymaga niekiedy kilkumiesięcznej terapii, a w przypadku paznokci wkręcających się, powtarzalności w regularnych odstępach czasu, które są uwarunkowane tempem wzrostu paznokcia. Korekta klamrą podologiczną zmienionych paznokci jest najczęstszym stosowanym przez nas sposobem leczniczym. Podolog decyduje o rodzaju użytej klamry, częstotliwości wizyt i czasie trwania terapii. Pracujemy m.in. na klamarch podofix, podostripe, 3To czy klamrze tytanowej.

Rogowiec

nadmierne rogowacenie części podeszwowej stóp i czasem wewnętrznej części dłoni, wymaga bardzo regularnych wizyt w gabinecie w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka, regularnej pielęgnacji oraz stosowania właściwych preparatów.

Stopa cukrzycowa

jest powikłaniem cukrzycy. Osoba u której doszło do zmian w obrębie stóp na podłożu diabetologicznym powinny być pod stałym i regularnym nadzorem podologa. Podolog mając bieżący obraz zmian ma możliwość poprzez czynności wykonywane w gabinecie i przy współpracy z Pacjentem utrzymać skórę i paznokcie w maksymalnie dobrym stanie. Zabiegi jakie wykonujemy na tak zmienionych stopach można zaliczyć do leczenia objawowego.

Pękające pięty

w gabinecie usuwamy nadmierną cześć zrogowaceń i zakładamy właściwy opatrunek, dalsza terapia przebiega w domu.

Brodawki tzw. Kurzajki

w celu pozbycia się zmian stosujemy terapię farmakologiczną zewnętrzną.

Pozostałe zabiegi

Pielęgnacja oczu:

Oczy kobiety potrafią wyrazić więcej aniżeli wypowiedzą usta, zwłaszcza gdy ich oprawa jest zadbana i wypielęgnowana – wtedy Kobieta staje się piękna i tajemnicza. Aby wydobyć ich głębię możemy wykonać następujące zabiegi:
- Henna rzęs i brwi
- Regulacja Zabieg na okolice oczu SOTHYS ma szeroki zakres działania.

Zmniejsza obrzęki i widoczne zmarszczki, szybko redukuje objawy zmęczenia, działa odmładzająco. Przygotowany do ochrony specyficznej i bardzo wrażliwej okolicy oczu, przeznaczony jest również dla osób noszących soczewki kontaktowe. Czas trwania około 55-60 minut.

Pielęgnacja dłoni:

Wiele razy w ciągu każdego dnia spoglądamy na nasze dłonie, ale nie tylko my; osoby z którymi się spotykamy również na nie patrzą. Są one bardzo często wizytówką zarówno zadbanych kobiet, jak i mężczyzn. Piękne dłonie to jeden z najważniejszych elementów, na które zwracamy uwagę w kontaktach z innymi ludźmi, zwłaszcza gdy poznajemy nową osobę. W ramach ich pielęgnacji polecamy:

- Manicure biologiczny
- Manicure tradycyjny
- Malowanie paznokci lakierem
- Malowanie paznokci lakierem hybrydowym
- Masaż dłoni z maską
- Masaż dłoni z maską i parafiną

Pielęgnacja stóp:

Zadbane stopy to podstawa nie tylko w czasie lata. Przecież nie tylko latem dźwigają one ciężar naszego ciała każdego dnia, wykonują ogromną pracę, często doprowadzamy do obrzęków czy otarć, a rzadko kiedy poświęcamy im odpowiednio dużo czasu. Dlatego ukojenie zmęczonym stopom przyniesie:

- Pedicure
- Malowanie lakierem
- Malowanie lakierem hybrydowym
- Pedicure z kąpielą łagodzącą w połączeniu z maską i masażem
- Zabieg parafinowy na stopy

Woskowanie

Usuwanie zbędnego owłosienia, aby ciało było gładkie:

- Nogi
- Pachy
- Wąsik
- Ręce
- Bikini

Medycyna estetyczna

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE:

Schemat terapii

Zabieg jest dość szybki i prosty a co najważniejsze całkowicie naturalny i w 100% biokompatybilny z ciałem, bez ryzyka wystąpienia alergii, nietolerancji, czy innych reakcji immunologicznych. Poprzedzony jest konsultacją lekarską w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań.  W pierwszej fazie pobiera się niewielką ilość krwi (ok.6-18ml) metodą próżniową. Następnie krew poddaje się wirowaniu. Wykonuje się to w specjalnej wirówce, w której pobrana krew poddawana jest przez ok. 5 minut specjalnemu procesowi wirowania. Uzyskane osocze bogatopłytkowe jest podstawowym preparatem, który podawany jest techniką intradermoterapii. Osocze może być użyte w klasyczny sposób mezoterapii, czyli punktowo jak również wzdłuż zmarszczek czyli liniowo. Zabieg ten może może być stosowany na różne części ciała po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu pola zabiegowego.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest nieznacznie bolesny. Podobnie jak podczas mezoterapii klasycznej pacjent odczuwa niewielkie ukłucia igłą.

Wygląd skóry po zabiegu

Niewielki zaczerwienienia widoczne są w miejscach wkłucia, znikają one jednak po kilku minutach i są niewidoczne pod makijażem. Następnego dnia nie widać żadnych śladów po wykonanym zabiegu. Niewymagany jest specjalny okres rekonwalescencji.

Wskazania:

- rewitalizacja skóry twarzy, szyi, okolicy oczu, dekoltu, dłoni
- korekcja fałd i zmarszczek poprzez biostymulację komórek skóry
- regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
- nadmierne wypadanie włosów, terapia łysienia
- zniszczone, pozbawione blasku włosy
- poprawa kolorytu i ukrwienia skóry
- korekcja blizn potrądzikowych
- zabieg polecany szczególnie dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii.

Przeciwwskazania:

- choroby autoimmunologiczne
- nowotwory
- ciąża i karmienie piersią
- zaburzenia krzepnięcia krwi.

BOTOX
Toksyna botulinowa

Schemat terapii

Zwana popularnie botoksem, jest środkiem stosowanym przede wszystkim w celu likwidacji zmarszczek mimicznych pojawiających się na twarzy, czole i w innych miejscach. Mechanizm działania preparatu polega na blokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach, skutkiem czego dotychczas napięte mięśnie mimiczne rozluźniają się i skóra staje się piękna i gładka.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest nieznacznie bolesny. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe kremem.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt działania zabiegu pojawia się już po około 7 dniach i utrzymuje przez okres ok. 4-6 miesięcy.

Postępowanie po zabiegu:

- należy unikać schylania głowy trwającego przez 4-5 godzin
- nie należy korzystać z solarium i sauny
- nie należy spożywać alkoholu do końca dnia

Wskazania:

- usuwanie poprzecznych zmarszczek na czole
- usuwanie tzw. kurzych łapek (zmarszczek wokół czoła)
- usuwanie tzw. lwich zmarszczek (pomiędzy brwiami)
- pozostałe: likwidacja zmarszczek powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, oraz szyi

Przeciwwskazania:

- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
- nadwrażliwość na składniki preparatu
-stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:

 • D-penicylamina
 • aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.)
 • aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
 • pankuronium,tubokuraryna, galamina
 • cyklosporyna
 • sukcynylocholina
 • inkomycyna,polimyksyn,tetracyklina
 • miejscowe infekcje skóry
 • ciąża, okres laktacji

  - zaburzenia krzepnięcia

  Objawy uboczne:

  - małe krwiaki, które mogą pojawić się w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła napotka na niewielkie naczynie
  - ból w momencie iniekcji
  - zbyt duże uniesienie bądź zbytnie obniżenie brwi w przypadku leczenia zmarszczek czołowych
  - mały, przejściowy obrzęk
  - nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust)
  - ból głowy, ustępujący po preparatach przeciwbólowych


  NADPOTLIWOŚĆ

  Nadmierna potliwość dłoni, pach i stóp jest bardzo uciążliwą i przykrą dolegliwością. Cierpi na nią ok. 1% populacji.

  Należy zaznaczyć,że pocenie jest prawidłowym procesem fizjologicznym, a gruczoły potowe są ważnymi przydatkami skóry, które zapewniają termoregulację i stanowią skład płaszcza lipidowego. Problem nadpotliwości rozpoczyna się wtedy,gdy pot wydzielany jest w znacznie większej ilości niż to jest potrzebne do kontroli naszego ciała.

  Co powoduje nadmierną potliwość?

  Nadmierna potliwość jest spowodowana przez wzmożone pobudzenie autonomicznego układu nerwowego, może być uwarunkowana genetycznie.

  Przebieg zabiegu

  Przed rozpoczęciem zabiegu należy określić dokładne pole nadmiernej potliwości. W tym celu stosuje się tzw. test jodowo-skrobiowy (test Minora). Polega on na posmarowaniu jodyną danego miejsca, a następnie posypaniu skrobią ziemniaczaną. Obszary nadmiernej nadpotliwości po kilkunastu sekundach bardziej ulegają zaczernieniu. Zabieg polega na iniekcji śródskórnej małej ilości toksyny botulinowej w zaznaczonym obszarze.

  Czy zabieg jest bolesny?

  Zabieg jest nieznacznie bolesny. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe kremem.

  Jak długo utrzymuje się efekt?

  Efekt jest widoczny już po kilku – kilkunastu dniach i utrzymuje się 6-8 miesięcy. Potem wymaga powtórzenia.

  Przeciwwskazania oraz działania niepożądane:

  - zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
  - nadwrażliwość na składniki preparatu
  - stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:

 • D-penicylamina
 • aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.)
 • aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
 • pankuronium,tubokuraryna, galamina
 • cyklosporyna
 • sukcynylocholina
 • inkomycyna,polimyksyn,tetracyklina
 • miejscowe infekcje skóry
 • ciąża, okres laktacji
  - zaburzenia krzepnięcia

  MEZOTERAPIA

  Schemat terapii

  W ostatnim czasie mezoterapia jest jedną z najpopularniejszych  sposobów rewitalizacji skóry w celu niwelowania przedwczesnego starzenia oraz jego zapobiegania. Technika ta polega na stymulowaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze, co prowadzi do poprawy wyglądu skóry. Mezoterapia jest metodą polegającą na wstrzyknięciu podskórnym lub śródskórnym substancji leczniczych.
  Należy zaznaczyć,że zabiegi te powinny być wykonywane jedynie przez lekarzy.

  Dermatologiczne i kosmetologiczne wskazania do mezoterapii:
  - rewitalizacja i odmładzanie skóry (preparaty aktywne,które stymulują metabolizm komórek i powodują zwiększenie produkcji elastyny i kolagenu, kwas hialuronowy niestabilny, witaminy, antyoksydanty, aminokwasy, polideoksyrybonukleotydy)
  - wypadanie włosów i odmiany łysienia (substancje, które sprzyjają regeneracji włosów, związki hamujące ich wypadanie i  w  niektórych przypadkach umożliwiające ich odrastanie: minoksydil, deksapanterol, biotyna, witaminy, finasteryd, krzemionka organiczna, prokaina)
  - cellulit (związki, które poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej: krzemionka organiczna, wyciąg z karczocha zwyczajnego, miłorząb japoński, kofeina, L-karnityna, tiratricol, pirogronian sodu)
  - ozstępy, blizny (witaminy A,C i E, wyciąg z wąkroty azjatyckiej, polideoksyrybonukleotydy, krzemionka organiczna)

  Czas utrzymywanie się efektów:

  O utrzymaniu się efektów decyduje powtarzalność zabiegu. Najlepsze rezultaty możemy otrzymać po serii 3-5 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 6 tygodni oraz dodatkowych zabiegach przypominające w ciągu roku.

  Zalecenia pozabiegowe

  - Nawilżanie skóry
  - Unikanie słońca, stosowanie filtrów
  - Podstawowa pielęgnacja

  Wskazania:

  - usuwanie poprzecznych zmarszczek na czole
  - usuwanie tzw. kurzych łapek (zmarszczek wokół czoła)
  - usuwanie tzw. lwich zmarszczek (pomiędzy brwiami)
  - pozostałe: likwidacja zmarszczek powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, oraz szyi

  Przeciwwskazania do zabiegu:

  - alergia, uczulenie na składniki preparatu
  - miany zapalne na skórze (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
  - niewyrównane choroby metaboliczne
  - choroby nowotworowe
  - stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)
  - ciąża, okres karmienia piersią

  Objawy uboczne:

  - rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem,które ustępują samoistnie po kilku minutach lub godzinach
  - możliwość powstania krwiaków

  Znieczulenie:

  - zabieg jest nieznacznie bolesny. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można; zastosować znieczulenie miejscowe kremem

  MODELOWANIE UST

  Zabieg polega na miejscowym wstrzyknięciu preparatu z zawartością naturalnie występującego w ludzkim organizmie kwasu hialuronowego. Dobrany preparat wstrzykuje się cienką igłą w odpowiednie miejsca warg, tak, aby uzyskać oczekiwany efekt wymodelowania i powiększenia ust.

  Czy zabieg jest bolesny?

  W zależności od życzenia pacjenta. Niektóre z preparatów posiadają w swoim składzie środek znieczulający. Pozwala to na wykonanie zabiegu prawie bezboleśnie. Dodatkowo proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem, albo  przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne).

  Jak długo utrzymuje się efekt?

  Efekt powiększania ust ustępuje po około 6 – ­9 miesiącach, jednak należy zaznaczyć,że leczona okolica na długo pozostaje w  kondycji lepszej niż przed zbiegiem. 

  Zalecenia pozabiegowe

  Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać dotykania, masowania i nadmiernej ekspresji w obrębie ust. Dodatkowo nie powinno się narażać ust na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna) przez okres około 3 dni.

  Wskazania:

  - poprawia kształtu asymetrycznych lub zbyt wąskich
  - ujędrnienie ust
  - eliminacja problemu zwisającej lub asymetrycznej górnej wargi
  - usuwanie oznak starzenia ust ( zmarszczki wokół ust, opadanie kącików)
  - poprawa kolorytu ust

  Objawy uboczne:

  Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać dotykania, masowania i nadmiernej ekspresji w obrębie ust. Dodatkowo nie powinno się narażać ust na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna) przez okres około 3 dni.

  Przeciwwskazania do zabiegu:

  - ciąża i karmienieu
  - adwrażliwość na substancję w wypełniaczu, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające
  - choroby alergiczne
  - problemy skórne w miejscu iniekcji (np. stan zapalny, opryszczka, itp.)
  - choroba nowotworowa
  - epilepsja, porfiria